‘Muhafazakar Tecavüzcüler Birleşme ve Dayanışma Derneği’

Karaman vilayetinde dini referansı güçlü bir eğitim vakfında 45 çocuğa tecavüz eden bir öğretmen ülkeyi salladı. Zanlı hakkında 600 yıl hapis istemli dava açıldı.

İnsanlık halleri bunlar! Daha doğrusu “insan olamama” halleri! Ya da “insanlıktan çıkma” halleri de denebilir.

Buraya kadar her şey “normal” kabul edilebilir. Çünkü bu memlekette bütün olağanüstü gelişmeler “normal” gibi görülebiliyor.

Özellikle tecavüz söz konusu olduğunda… Arama motorlarında bir olay hakkında sıradan bir tarama yapın, bunu açık olarak göreceksiniz.

Mesela “Din Kültürü Hocası öğrencisine tecavüz etti” araması size 344 bin sonuç veriyor. Bir haberin 10 ayrı versiyonu olduğunu varsayalım, yine 34 bine inersiniz ki, bu hiç de az değil!

Bir başka tarama da “imam tecavüz etti” diye yazdığınızda 28 bin sonuç geliyor. Kız kardeşine niyeti bozanından, engelli çocuğa uçkur çözenine kadar geniş bir yelpaze oluşuyor.

Hadi bunlar alt kültür insanları diyelim.

Gelin okumuş yazmışlarına bakalım.

Daha birkaç ay önce bir ilahiyat profesörü yabancı ülkenin güvenlik teşkilatı tarafından suçüstü yakalandı. Muhafazakar hoca “çocuk pornosu” filmleri indirip depoluyormuş.

Daha eskilerde din referanslı camianın evliya katına yükseltilmiş gazeteci-yazarı, annesini para çekmek için bankaya yolladığı küçük kızı nitelikli taciz etmişti.

Bir başka “ulema” da 6 yaşında kız çocuklarını evlenmek üzere, kenara koyup beklenilmesini vaaz etmişti!  

Bunlara bakarak din referanslı vakıf, gazete, dernek, yardım kuruluşu ve siyasi partileri “tecavüzcüler ordusu” olarak suçlamak doğru olmaz.

Ama bunun basit bir şartı var: Din referanslı yapılar içinde yer alanların da bu rezaletleri görüp, eleştirmesi lazım!

Çok şükür bugüne kadar bunu yapan bir dürüst, iyi niyetli, cengaver yürekli bir yazar, çizer, hoca, önder çıkmadı içlerinden…

Ya ne yaptılar?

Tecavüzcüleri savunup, kurbanları suçlama kampanyaları oluşturdular.

Çok örneği var. Arşivler orta yerde duruyor. İsteyen herkes ulaşabilir. Sadece yayın yasağı getirilmiş ahlaksızlıklara ulaşılamıyor. Ama bunların “iftira” olduğunu anlatan haberler, yorumlar, TV Programları bile gerçeği gizleyemiyor. Dikkatlice okuyunca şu sonuca varabiliyorsunuz:

-Çok ahlaksızlar!

Karaman’da koca bir kara leke oluşturan rezilliğin üzerinden yapılan ilk “koruma ve kollama” harekâtının bir kadından gelmiş olması daha da yürek paralayıcı manzara oluşturuyor.

Ne yapılabilir, diye soracak olursanız, örgütlenmeleri lazım. Şimdiye kadar yaptıklarının üzerine dikilmiş gösterişli bir “tüy” olur:

-Muhafazakar Tecavüzcüler Birleşme ve Dayanışma Derneği!

Posted in Genel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir