Kaş’ta göz çıkartmak

Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri de Antalya’nın Kaş ilçesidir. Tam karşısında yer alan minik Yunan adası Meis ile kapı-komşu olan bu güzel ilçede yazlar uzun ve neşeli, kışlar ise tenha ve hüzünlü geçer…
Bu yaz Kaş’ta tuhaf şeyler oluyor.
Küçük Çakıl’daki Jandarma Karakolunun karşısında yer alan Çakıl Büfe’ye karşı büyük bir taarruz başlatılmış durumda. Büfenin sahibi Orhan Güner, tam 28 yıldır aynı yerde günlük gazete, paketli gıdalar, sigara, çay, kahve, su ve ekmek arası nefis tostlarıyla neredeyse tam gün hizmet veriyor. Bu sayede iki kızını okuttu, üniversite mezunu olmalarını sağladı. Aynı zamanda geniş bir dost çevresi edindi. Kaş’ta Orhan’ı sevmeyen yok gibidir.
Şimdi Orhan’ın “Çakıl Büfesi” zorla ve hukuk dışı yöntemlerle yıkılmak isteniyor. Daha önce de bazı girişimler olmuş, Orhan İdare Mahkemesine açtığı davayı kazanmıştı.
Çakıl Büfe’nin dayanışmaya ihtiyacı var.
Bugün Kaş’ta tatil yapan bu gazetenin dostları Çakıl Büfe’de “adalet nöbeti” tutmak için Orhan’ın yanına gidip küçük kızı Beste ve arkadaşlarının koruma çemberine destek vermeliler.
Ki, Kaş’ta göz çıkartılmasın!

Posted in Genel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir