Şemdinli’nin eğrisi ve doğrusu…

Cihan Haber Ajansı Genel Müdürlüğüne:

Cihan Haber Ajansı olarak, 05.11.2012 tarihinde İsmail Avcı imzası ile yayınlanan “PKK’nın öldürdüğü çocuğun ailesi BDP heyetini kovdu” başlıklı haberiniz gerçeği yansıtmamaktadır. Konunun tek taraflı ve çarpıtılarak verildiği açık bir şekilde ortadadır.
Bugün İlçe Belediye başkanlarımız ve İlçe teşkilatı mensuplarımızla birlikte Şemdinli ilçemizde patlamanın meydana geldiği yerde incelemelerde bulunduktan sonra acılı ailenin taziyesine katıldık. Ailenin bizi kabulü Ulusal medyanın ve yerel medyanın muhabirleri tarafından fotoğraflar ve görüntülü olarak takip edildi.
Olay yeri incelememize ve taziye ziyaretine muhabir göndermeyen Cihan Haber Ajansının haberi çarpıtarak abonelerine servis etmesi, haber ahlakına ve insani vicdan değerleri ile örtüşmeyecek bir durumdur.
Ajansınızın, abonelerine servis ettiği haberin aksine, patlamada hayatını kaybeden Faris DEMİRCAN’ın ailesi heyetimizi evine kabul etmiş ve başsağlığı ziyaretimizi büyük bir nezaketle karşılamışlardır.
Taziye ziyaretimizde acı duyduğumuzu ifade ederek, “Şiddet nereden gelirsen gelsin, kimden gelirse gelsin tasvip etmek mümkün değildir, kınıyoruz” dedim.
Abonelerinize servis ettiğiniz haberde, yer alan bilgilerin tamamı bir kurgudan ibarettir, taziye ziyaretimiz Ulusal ve yerel medyanın muhabirlerinin de şahit olduğu şekilde gerçekleşmiştir. Bu nedenle abonelerinize servis ettiğiniz haberi ivedi bir şekilde düzeltip, abonelerinize geçmenizi, aksi taktirde yasal ve kanuni haklarımın tarafımca kullanacağımı bilginize sunmak isterim.
ESAT CANAN
HAKKARİ MİLLETVEKİLİ

CİHAN HABER AJANSININ ABONELERİNE SERVİS ETTİĞİ HABER:

PKK’nın öldürdüğü çocuğun ailesi BDP heyetini kovdu
İSMAİL AVCI | HAKKARİ – 05.11.2012 12:33:39
Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde terör örgütünün düzenlediği bombalı saldırıda ölen 11 yaşındaki Faris Demircan’ın ailesi, taziye için evlerine gelen BDP Hakkâri Milletvekili Esat Canan ile bir grup BDP yöneticisini kabul etmedi. Bazı BDP’lilerin ısrarına tepki gösteren aile, heyeti yüksek sesle eleştirerek evlerinin önünü terk etmesini istedi. Bunun üzerine milletvekili Canan ile BDP’li yöneticiler araçlarına binerek Demircan ailesinin evinden ayrılmak zorunda kaldı.
Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi şehir merkezine çok yakın bir bölgeye bırakılan bomba yüklü araç dün akşam saatlerinde devriye görevi yapan polis aracının geçişi sırasında patlatılmıştı. Terör örgütünün düzenlediği saldırıda 11 yaşındaki Faris Demircan hayatını kaybetmiş, 18 vatandaş da yaralanmıştı. Saldırı nedeniyle birçok ev ve işyerinin camları kırılırken, patlamaya yakın bölgelerdeki araçlarda da hasar meydana geldi.
Sivillere yönelik son yılların en büyük saldırısı olarak kayda geçen olayda hayatını kaybeden Faris Demircan’ın ailesi Şemdinli şehir merkezindeki evlerinde taziyeleri kabul ediyor. Aile dostları ile yakınlarıyla oturan Demircan ailesine BDP Hakkâri Milletvekili Esat Canan’ın aralarında bulunduğu bir grup BDP’li taziye ziyaretine geldi. Başsağlığında bulunmak için gelen BDP’lilere Demircan ailesinin fertleri büyük tepki gösterdi. Demircan ailesi ‘Oğlumuzu siz katlettiniz, buradan gidin’ diyerek tepki gösterdi. Bazı BDP’liler aile fertlerini sakinleştirmeye çalıştı ve milletvekili Canan’ın eve girmesine izin verilmesini istedi. Demircan ailesi bu talebi de sert sözlerle reddetti. Bunun üzerine BDP heyetinde bulunanlar araçlarına binerek taziye evinden ayrılmak zorunda kaldı.
Bu arada terör örgütü, düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden bir çocuk ile yaralılar için eylem çağrısında bulundu. Örgütün baskısı nedeniyle bazı esnafların işyerini açamadığı öğrenildi.

Posted in Köşe Yazıları and tagged , , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir