Kozmik Oda, uzay sofa!

Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenlik kuvvetleri son dönemde olağanüstü operasyonlara imza atıyorlar. Benzerleri ancak kurgu bilim filmlerinde görülebilecek sahicilikte örgütleri ortaya çıkartıyorlar, onların demir parmaklıklı evlerine girip, hiç kimsenin tahmin edemeyeceği araç-gereçler ele geçiriyorlar.
Haber merkezlerine yazılı olarak ulaştırılan ve gerçekliğinden asla kuşku duyulmayacak polisiye verilere göre örgüt üyeleri bilgisayar kullanıyorlar.
Büyük şehirde yaşayan bir örgüt üyesinin bu bilgisayarları nasıl bulup da elde ettiği henüz açıklanmamış olması güvenlik birimlerinin başarılarını perdeleyemez elbette…
Ama bu bilgisayarlarla Avrupa ülkeleriyle bağlantılar kurdukları ilk baskınlar sonunda ortaya çıkartıldı. Bağlantılar konusunda ise değişik görüşler ileri sürülüyor. İsminin açıklanmasını istemeyen uzmanlar şöyle diyorlar:
*E-mail olabilir!
*SMS mesajı da pekala akla yatkın geliyor!
*Feyzbuk yoluyla da ulaşıyor olabilirler!
*Tivittırı da yabana atmamak gerekiyor!
Hepsi birbirinden ürpertici bu olasılıklara ek olarak örgütlerin “Kozmik Oda”ları da güvenlik güçlerince ortaya çıkarıldı. Emniyet birimlerinden gelen her yazılı belgeyi olduğu gibi haber olarak servis eden ajanslarımızın elde ettiği gizli bilgilere göre, örgütün uzayda bir uydusunun bulunduğu ve bu uydunun Türkiye üzerine park etmiş vaziyette bekletildiği bugün yarın yetkili bir bakan tarafından açıklanacak!
Bütün bu gelişmelerin ışığında ünlü besteci Kayahan’ın eski şarkısını yeniden revize edip şu şekilde okuması için kanun hükmünde kararname çıkartılmasının düşünüldüğü belirtildi:
-Kozmik odalarda ışıksızım!

Posted in Köşe Yazıları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir