‘Bayramlık ağzını açtı!’

Bir kere daha Mübarek Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz. Bu vesile ile hepinizi en kalbi hislerimle selamlıyorum. Bayramlar küskünlerin barıştığı, dostlar, arkadaşlar, akrabalar arasında kırgınlıkların ortadan kaldırıldığı kutsal günlerdir.

İktidarıyla, muhalefetiyle parti farkı gözetmeksizin milletçe bu güzel bayram gününde bir araya gelmemizin, tek yürek olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Evvel Allah bu birlik ve beraberliğimiz, dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alma şevkimizi ve gayretimizi de kamçılıyor.

Ne yazık ki, bizim tesis ettiğimiz bu güzide beraberliğimizin değerini kavrayamayanlar var!

Bizim her konumda seviyeli siyaset yapma geleneğimizi hâlâ o taş kafalarına sokamadığımız bir takım siyasi partilerin yöneticileri eski dönemlere olan özlemlerini bir türlü içlerinden söküp atamadılar.

Biz diyoruz ki, gelin birlik ve beraberlik içinde olalım, her şeye itiraz etmeyin. Bizim önerilerimizi kabul edin. Kabul etmediklerinizi de biz kendi yapılarımız içinde hallediyoruz zaten…

Bunlar yeni siyaset diline de alışamadılar. Biraz kibar olun, terbiyesiz ve cibilliyetsiz herifler!

Bu memleketin her şeyi var. Ne istiyorsanız size de verebiliriz. Daha önceleri de verdik. Ama alçaklar kıymetini bilmediler.

Biz biliyoruz! Her şeyi biliyoruz. Bu yüzden sizin katkınıza ihtiyacımız yok. Aslında bizim muhalefete de ihtiyacımız yok!

Şeytan diyor ki, kapat bütün partileri sadece iktidara gelen parti açık kalsın. Çok kolay bir “çorba yasa teklifiyle” bunu da kanunlaştırabiliriz. Ama bizim demokrasiyle yönetilen ülke görüntüsüne ihtiyacımız var.

İşte bu şerefsizler bizim hoş görümüzü anlayamıyorlar.

Bu kadar art niyetli olanlara “dangalaklar sürüsü” diyeceğim ama terbiyem müsaade etmiyor.

Benim bu nezaketimin temelinde bulunan mütevazı yapımı aleni olarak istismar ediyorlar. Ufak tefek tasarruflarımı abartılı soru önergeleriyle adeta hazinem varmış gibi gösteriyorlar.

Bizim şiarımız “bir lokma bir hırka” olarak milletimizin kalplerinde yer etmiştir. Öyle geldik, öyle de… Gideceğiz demek istemiyorum. Hatta hiç gitmek istemiyorum!  

Muhalefetin her rengine mensup partiler, sivil toplum kuruluşları dış güçlerle iş birliği halinde bizi indirmenin açık-gizli faaliyetleri içindedirler.

Allah böyle bir felaketi bu ülkeye, bu millete yaşatmasın!

Biz var olduğumuz sürece bu ülke de var olacaktır.

O yüzden ülkemizin kaderi ile partimizin kaderi aynı hat üzerinde birleşmiştir. Bize karşı gelenler ülkemize de karşı gelmiş olurlar.

Bayram mesajımın sonuna gelirken nifak odaklarını uyarıyorum. Artık “sizi o makamlardan indireceğiz” gibi hainlikleri bıraksınlar. Benim ruh halimi çok olumsuz etkiliyor.

Kurban Bayramı nedeniyle tesis ettiğimiz bu güçlü yapı içinde tek yumruk olarak yürütmeye -pardon- yürümeye devam edeceğiz. Benim bu birlik ve beraberlik üzerine yaptığım güzel içerikli konuşmamı; onların yani kötü niyetli rezillerin nasıl yorumlayacaklarını da tahmin ediyorum:

-Bayramlık ağzını açtı!

Posted in Köşe Yazıları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir